چاقوی بیخسی

بیخسی در ادبیات به معنی جداسازی گوشت از استخوان میباشد. همانطور که از نام چاقوی بیخسی مشخص است از این چاقو برای جداسازی گوشت از استخوان و نه برای بریدن استخوان استفاده میشود. این نوع از چاقو دارای نوکی تیز و تیغه ای باریک است . با استفاده از آن میتوانید  براحتی به نواحی استخوان دار گوشت نفوذ کرده و ضایعات کمتری هنگام پاک کردن گوشت و یا مرغ داشته باشید. بطور کلی کارد بیخسی از طریق تیغه باریک و نوک تیز ان قابل تشخیص است.

این نوع از چاقو دارای تیغه ای بلند، نازک و انعطاف پذیر با نوک تیز بوده و معمولا طول تیغه آنها بین 12 تا 17 سانتی متر است، که جدا کردن گوشت از استخوان را آسان تر و ایمن تر می کند. چاقوی بیخصی برای برش رباط ها و بافت های همبند طراحی شده تا گوشت لخم را از استخوان جدا کند. چاقو را در امتداد  استخوان وارد کنید تا گوشت، رگ، چربی و ماهیچه را به خوبی از آن جدا کند.  چاقوهای بی خسی باید دارای تیغه ای تیز و سخت باشند تا تیزی خود را برای مدت طولانی تری حفظ کند. که زاویه تیغه و دسته مانور دادن هنگام جدا سازی گوشت از استخوان را بیشتر و آسان تر میکند.

گاهی اوقات کاربران چاقوی بیخصی را با چاقوی فیله یکسان میدانند. ولی این دو نوع چاقو دارای تفاوت فاحشی در چگونگی کاربرد با یکدیگر دارند.  بطور کلی چاقوهای فیله سبک تر و انعطاف پذیرتر هستند و از آنها برای فیله کردن مرغ و یا ماهی استفاده میشود در صورتیکه از چاقوهای بیخصی برای  جدا کردن گوشت از استخوان استفاده می شود. در واقع، یک چاقوی بی خسی به شما این امکان را می‌دهد تا استخوان‌ها و غضروف‌های زائد را طوری که فیله  دست نخورده باقی بماند، از آن جدا کرده و بردارید.

خرید چاقوی بیخصی

چاقوی بیخسی برند طاهری دارای تیغه ای تیغه 14 سانتی متری است. این چاقو از استنلس استیل یا همان فولاد ضد زنگ با کربن بالا (دارای سختی 58 راکول) ساخته شده است. این سختی نشان دهنده تیغه ای محکم که میتواند برای مدت طولانی تری تیز بماند، میباشد.  به کمک این تیغه باریک میتوان با زحمت کمتری در امتداد استخوان ها نفوذ کرد. تا گوشت، رگ، چربی و ماهیچه را به خوبی از آنها جدا نمود.

همچنین دارای یک دسته پلاستیکی از پلی پروپیلن میباشد که برای برش ایمن و راحت در کف دست شما قرار میگیرد. علاوه بر این، دسته آن با طراحی ارگونومیک به شما این امکان را می دهد تا مدت طولانی تری بدون خستگی مچ دستتان کار کنید. همچنین هنگام کار با چاقوی بی خصی برند طاهری حداقل لغزش را خواهی داشت به همین دلیل حتی زمانی که دسته آن خیس است مانند چنگال عمل کرده و وقفه ای هنگام کار ایجاد نمیکند.

چاقوی بیخسی عموما در تولید گوشت صنعتی و کشتارگاه های استفاده می شود. و کمتر در خانه ها مورد استفاده قرار می گیرفت. اما اخیرا بدلیل کاربردی بودن آن حتی در مصارف خانگی به منظور پاک کردن مرغ، برش های دقیق ، جدا کردن پوست ماهی و از همه مهمتر جدا کردن گوشت از استخوان مورد استفاده قرار میگیرد. برای برخی افراد جدا کردن استخوان از گوشت با چاقوی مناسب در آشپزخانه بسیار حائز اهمیت است. چاقوی بی خسی برند طاهری این نیاز را برای مصرف کنندگان در مصارف صنعتی و چه خانگی مرتفع ساخته است.

مشاهده همه ی چاقو ها

یک دیدگاه برای “چاقوی بیخسی | چاقوی بیخصی | خرید چاقوی بیخسی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه