چاقوی فیله طاهری

چاقوی فیله

چاقوی  فیله یکی از انواع چاقوی آشپزخانه است که برای فیله کردن استفاده می شود. طراحی این چاقو به شما امکان کنترل مناسبی را هنگام کار میدهد. تیغه های چاقوی فیله به طور معمول دارای طول 15 تا 30 سانتی متر میباشند. بلندی این چاقو نسبت به چاقو های دیگر  این اجازه را به کار بر میدهد تا تیغه را به راحتی در امتداد استخوان ها و زیر پوست متصل به گوشت حرکت دهد.

چاقوهای فیله به طور خاص برای برش ماهی و برداشتن استخوان طراحی شده اند. طیف گسترده ای از چاقوهای ماهی با لبه های برش مختلف وجود دارد – اما رایج ترین آنها چاقوهای فیله هستند.

همیشه به دنبال تیغه چاقوی فیله ای باشید که نازک و در عین حال بادوام باشد ، لبه تیز داشته باشد و طول مناسبی داشته باشند. چاقو فیله برند طاهری دارای وزنی حدود 80 گرم، دسته 5/13 و تیغه 17 سانتی متری می باشد. این چاقو دارای تیغه ای نوک تیز است که به آن کمک میتوان به راحتی در پوست گوشت نفوذ کرد و  به استخوان رسید تا برش و پوست کندن بطور آسان تری انجام شود. جنس دسته پلاستیک فشرده با کیفیت یا همان پلی پروپیلن و تیغه از فولادضد زنگ (Stainless Steel) می باشد. سبکی این کارد، شکل تیغه و طراحی ارگونومک دسته آن به کاربر این امکان را می دهد تا با انعطاف و صرف نیروی کمتری به کار بپردازد.

5 کاربرد چاقوی فیله چیست؟

1-پخت گوشت و مرغ:

به کمک این چاقو میتوانید برش های منظمی از مرغ و گوشت را ایجاد کرد و همچنین چربی گوشت را به راحتی از آن جدا نمود.

2- خرد کردن میوه ها و سبزیجات:

چاقوی فیله برای برش زدن ، خرد کردن میوه ها و سبزیجات نیز استفاده می شود. از این رو نه تنها میتوان از آن برای ایجاد خلال یا برش های نازک برای سالاد میوه و سبزیجات، بلکه می توان از آن در سفره آرایی و ایجاد برش های عمیق  بعنوان مثال تهیه گل و یا اشکال مختلف برای تزئین غذا استفاده کرد. همچنین می توانید از این چاقو برای برش ذرت یا برداشتن پوست انواع مرکبات و سبزیجات مانند پرتقال ، آووکادو ، سیب زمینی و چغندر استفاده کنید.

3-تزیین سالاد :

همانطور که در بالا گفته شد چاقوی فیله با ایجاد برش های عمیق امکان تزیین مواد غذایی را میسر میسازد و می توانید با گوجه فرنگی ، هویج ، تربچه و خیار طرح های پیچیده و هنری روی سالاد خود ایجاد کنید.

4-تهیه سوشی:

به کمک تیغه بلند و باریک این چاقو براحتی میتوان از آن در تهیه سوشی استفاده کرد.

5-تمیز کردن ماهی:

بیشترین و متداول ترین کاربرد این چاقو تمیز کردن ماهی است. می توانید پوست ماهی را به راحتی جدا کرده و ماهی را از داخل به بیرون تمیز کنید.

 

 شما می توانید برای خرید چاقوی فیله از تولیدی طاهری از صفحه فروشگاه ما اقدام کنید ، ارسال سریع و ضمانت کیفیت محصول از مزایای تولیدی کارد و چاقوی طاهری است.

خرید چاقوی فیله

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه